BİR SPONSOR BİR OLİMPİYAT

2 year(s) ago Kariyer ve Eğitim  category.

Avrupa şampiyonasında kürsüye çıkmayı başaran milli triatloncumuz İlayda KARA’yı, bir sponsor desteği olimpiyatlara götürebilir.

Triatlon, dayanıklılık sporları arasında en zoru olarak gösterilen yüzme, bisiklet ve koşunun ardarda yapılmasıyla oluşan bir branştır.

Böylesine zorlu bir branşta yarışan İlayda KARA, çok sayıda Türkiye şampiyonluğu ve Balkan şampiyonluğu yanında,  bu yıl da Alanya’ da Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil etti. 750 metre yüzme, 20 km. bisiklet ve 5 km. koşudan oluşan yarışmayı İlayda , 1 saat 6 dakika 14 saniye de tamamlayarak Avrupa üçüncüsü olmayı ve bu sporda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2020 olimpiyatlarına katılmayı hedef olarak koyan İlayda, şimdi mütevazı sponsorluk destekleri ile bu hedefine kolayca ulaşabilecek bir sporcu disiplinine sahip. Ağır antrenmanlarını günde ortalama 5 saatten fazla sürdüren İlayda’nın, malzeme ve ekipmanlarını öğrenci harçlıkları ile temin etmeye çalıştığını öğrendik. 

İlayda,  ayrıca bu yıl Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümüne birincilikle girmeyi başardı.

Bilindiği üzere, Vergi Usul Kanunu gereğince amatör sporcular için yapılan sponsorluk harcamalarının tamamı, kurumlar vergisi matrahından düşülebilmektedir. (Sponsorluk konusunda iletişim için: Baba Ercan Kara 0537-4112585)Type comment | Mark the Article...

4000 characters left +Add Media

Add Media

Add video Add Picture

Web Sources (opsiyonel)

Comments

There are not any comments posted for this article yet.

 

Sharing Person

Salim Koç

Globalpiyasa.com Ankara Bölge Direktörü

Share article with my connections

  •    

Share with my connections


  •